Консорціум семи громад Полтавщини у партнерстві з програмою міжнародної співпраці EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП за фінансування Європейського Союзу та уряду Німеччини продовжують реалізовувати проєкт з підтримки та сталого розвитку місцевого малого і середнього бізнесу.


?У проєкті беруть участь Оржицька, Решетилівська, Лохвицька, Машівська, Заводська, Білицька, Сенчанська територіальні громади. Виконавцем проєкту є громадська організація «Регіональний розвиток України».

❇️В період з 16 травня по 30 травня 2023 року тренери-практики, що представляють Агенція регіонального розвитку Полтавської області “Офіс євроінтеграції”, Полтавський університет економіки і торгівлі #ПУЕТ провели онлайн-навчання для представників органів місцевого самоврядування Полтавщини за програмою «Підтримка діяльності МСП на місцевому, обласному та державному рівнях».

?За період навчання слухачі отримали інформацію про ✅особливості структури компетентності ЄС за Entre-Comp Framework; ✅сфери компетентностей «Ідеї» за Entre Comp; ✅специфіку формування компетенції «Мобілізувати інших» та «Працювати з іншими» за Entre Comp; ✅про важливість соціального діалогу як інструменту регулювання соціально-трудових відносин в сучасних умовах та сучасні аспекти створення умов для реалізації завдань соціальної політики, можливості удосконалення системи соціального захисту в умовах військового стану; ✅особливості створення інституцій підтримки малого та середнього бізнесу; державну екосистему підтримки бізнесу; українські практики державної підтримки підприємництва; ✅наявні інформаційні сервіси для підтримки підприємництва; ✅регіональні та місцеві програми й інституції підтримки бізнесу; практичні аспекти підтримки бізнесу органами місцевого самоврядування; ✅можливості створення індустріального парку як інструмент залучення інвестицій в громаду; ✅особливості формування інвестиційної привабливості громади; ✅можливості залучення додаткових ресурсів у громаду шляхом участі у грантових програмах.

?Для представників органів місцевого самоврядування цінними стали знання щодо ☑️створення інституцій підтримки малого та середнього бізнесу та розробки цільових програм підтримки малого та середнього бізнесу та ознайомлення з перевагами ☑️залучення додаткових ресурсів у громаду шляхом участі у грантових програмах.

?Отримані знання сприятимуть соціально-економічному розвитку громади в умовах сьогоденних викликів.

Довідкова інформація:

Програма міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП» спільно фінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини і реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Мета програми – створити кращі умови для розвитку українських малих і середніх підприємств (МСП), підтримати інновації та стимулювати експорт, що є шляхом до сталого й рівномірного економічного зростання. Детальніше: www.eu4business.org.ua

Ця публікація підготовлена за фінансової підтримки Європейського Союзу та уряду Німеччини. Її зміст є виключною відповідальністю ГО «Регіональний розвиток України» та не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу, уряду Німеччини, GIZ.

#eu4business, #MovingForwardTogether, #sme_support_EU_GIZ, #city_support_EU_Germany_GIZ